К А Л Е Н Д А Р Ь    С О Б Ы Т И Й

28 листопада 2018 року в Миколаївському науково-методичному центрі була оголошена інформація щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проводиться щорічно починаючи з 2014 року за певною тематикою. У 2018 році місячник був присвячений видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світлим ім'ям В.О.Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його народження під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини".
В нашій шкільній бібліотеці пройшли різні заходи для початкової школи.

Розпочався Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек з читання оповідань В.О.Сухомлинського на шкільному подвір’ї, погодні умови нам в цьому сприяли. Читання проводили з 3-Б класом, я , як бібліотекар на початку уроку розповіла дітям, чому наш захід відбувається саме на природі. Ознайомила про життя та творчість В.Сухомлинського. Класний керівник читала оповідання, після чого діти, обговорювали та відповідали на запитання. Дітям дуже сподобався такий урок.

Гасло Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» тому і виникла ідея спільно з учнями 2-х класів провести урок праці та читання, на якому шкільний бібліотекар прочитала оповідання В.Сухомлинського, а діти власноруч з природного матеріалу та пластиліну зробили головних героїв. На початку уроку познайомили учнів з творчим шляхом педагога, науковця, письменника. В ході читання оповідань робились зупинки та ставились питання. Урок пройшов дуже цікаво. А в 2-Б класі також дітей ознайомила з творчістю В.О.Сухомлинського, читала оповідання, ставила запитання, рекомендувала книжки з творами письменника. За основу взяли два оповідання про їжака та пенька. Роздали заготовки головних героїв, де діти користуючись кольоровим папіром, фломастерами, листям з дерев робили аплікацій.

Завершальним етапом у в проведенні Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек пройшов захід 26 жжовтня в 4-А класі, провели квес-гру «Загадкова кімната казок». Клас поділили на рівномірні команди. За допомогою завдань, підказок, кросворда  треба було відгадати назви оповідань В.О.Сухомлинського. Було два етапи. Кожній команді роздавались завдання, вирішивши його команда отримувала заощадження. Між основними завданнями задавались питання на кмітливість за яке команди отримували бали. Домашнім завданням було дано  намалювати героя з оповідання яке відгадували. Захід пройшов дуже вдало, всім сподобалось.

Всім вчителям та класним колективам висловлюю велику подяку за участь.

Доброго дня відвідувачі сайту. Рада повідомити Вам, що в нашій шкільній бібліотеці знов поповнення цікавими книжками письменників нашого рідного краю, а також словник російсько-українським – українсько-російським  з термінологічним перекладом поширених понять з історії, географії, математики, філології та правознавства.

Всіх запрошую до читальної зали.

Сучасна людина для успішної життєдіяльності не може бути осторонь інформаційних потоків і тому проблема медіабезпеки набуває для України ще більш актуального значення. Основним засобом “захисту” особистості, забезпечення її медіабезпеки є медіаосвіта. І ми всі повинні об’єднатися задля безпеки підростаючого покоління, формування світоглядних позицій української молоді.
      10 травня на базі Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва було проведен семінар- круглий стіл за темою "Медіабезпека : нові виклики та загрози для дитини в інформаційному просторі та шляхи подолання", метою якого було обговорення проблем відповідальної і безпечної поведінки підлітків у сучасному інформаційному середовищі. Ініціаторами та організаторами заходу виступили бібліотека та Кризовий медіа-центр. Миколаїв. У його рамках запрошені фахівці Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, шкільні бібліотекарі розповіли про досвід у визначенні того, коли Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик для фізичного, психологічного та морального розвитку дітей, як боротися з такою проблемою.
      Інтернет прийшов у життя наших дітей, ставши невід’ємною частиною найближчого оточення. Вони швидко орієнтуються у віртуальному світі, відкривають власні способи використання новітніх можливостей інформаційно-комунікаційних технологій, визначають свої уподобання, розвивають нові потреби. Часто весь цей світ залишається багато в чому невидимим для дорослих, які не мають стільки часу, щоб пройти тими ж шляхами кіберпростору, якими блукають їх діти.
     Аудиторія юних інтернет-користувачів в Україні неухильно зростає, та відповідно збільшуються ризики для дітей потрапити у небезпеку. В чому ж головні небезпеки Інтернету? Чим віртуальне інтернет-середовище відрізняється від реального? Як впливає на дітей, як змінює їхнє спілкування? Від яких небезпек дорослі мають застерегти дитину, як допомогти і навчити себе убезпечувати? Ці питання хвилюють і батьків, і вчителів; і вони мають бути компетентними.

В этот день родились

ttp://pozdrav.a-angel.ru/prazdniki/pozdravleniya-s-novym-godom-v-proze.html