Наказом Міністерства освіти від 30.12.2017 №1676 затверджено нову редакцію переліку предметів, із яких проводитиметься державна підсумкова атестація випускників навчальних закладів ІІІ ступеня.

Нагадуємо, що відповідно до наказу МОНУ від 30.10.2016 №1272 терміни проведення ДПА випускників шкіл І-ІІ ступеня навчальні заклади визначають самостійно, у школі ІІІ ступеня - з 23.05.2017 по 16.06.2017. Цей же наказ визначає перелік предметів ДПА.

Ознайомитися з зазначеними документами можна в розділі "2016-2017.Нормативне забезпечення. ДПА й ЗНО"

Міністерством освіти і науки затверджені орієнтовні вимоги до проведення школами державної підсумкової атестації учнів у системі середньої освіти. Документом визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів у цьому навчальному році.

У 2017 році строки проведення ДПА у початковій та основній школі визначатимуться шкільними педагогічними радами, а учні 11-х класів складуть випускні іспити у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Атестація учнів 4-х та 9-х класів буде проведена за місцем навчання школярів та виключно у письмовій формі. Завдання для проведення іспитів укладатимуться вчителями.

У школах або класах, у яких вивчення предметів здійснюється мовами національних меншин чи іноземними мовами, державна атестація може складатися мовою вивчення предмета.

Державна підсумкова атестація у початковій школі (4 клас) проводиться з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики. У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити державну підсумкову атестацію з четвертого предмета: мови національної меншини.

Державна підсумкова атестація в основній школі (9 клас) в 2017 році буде проведена з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором педагогічної ради школи з одного із навчальних предметів: української літератури, зарубіжної літератури, іноземної мови, історії України, всесвітньої історії, правознавства, географії, біології, хімії, фізики або інформатики.

У загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом ДПА можуть бути мова національної меншини або інтегрований курс «Література».