Главная » 2018 » Апрель » 17 » Конкурс «ЕКОШКОЛА РОКУ» в школі № 45
Конкурс «ЕКОШКОЛА РОКУ» в школі № 45
Здавалося, хто про це не чув чи не розуміє значення бережливого ставлення до природи, екології та оточуючого середовища? Всі розуміють, і всі знають. Тому не зрозуміло, чому людина знищує природу? Це і промисловість, і багатогалузеве сільське господарство. Так, це роблять дорослі, «відповідальні» люди. Але під час і ми з вами шкодимо природі: не прибираємо сміття на відпочинку, ламаємо, знищуємо квіти і дерева, не допомагаємо тваринам та птахам. А все так просто – треба «прибрати сміття» зі своєї голови.
І ми це старанно робимо. Тому і беремо участь у міському конкурсі «ЕКОШКОЛА РОКУ», який є одним із заходів довготривалого проекту Let’s do it Ukraine – school recycling для урахування в роботі екологічного виховання та роздільного збору сміття.
Цей проект направлений на формування екологічної та соціальної відповідальності, свідомої поведінки дітей та підлітків, спрямованої на сортування відходів: паперу, пластикових пляшок та тетрапаків з-під соків.
Ми створили цілий екологічний Департамент, який входить до учнівського самоврядування школи, очолюють його учень 7 б класу Демидов Віктор та учениця 10 а класу Гавриленко Анастасія. В кожному класі ми створили екобригади, які вивчили значення роздільного збору сміття та донесли його до учнів школи. А ще ці команди чергують на перервах, звертаючи увагу дітей на правильне сортування сміття.
«Навіщо це робити?» - спитаєте ви. А ось навіщо.
Будь-яка річ з часом стає відходом. Проте у виробництві нових речей можна частково або повністю використовувати матеріали зі старих виробів, таким чином зменшуючи загальну кількість відходів. При цьому знизиться вплив на довкілля, оскільки менше нової сировини необхідно буде виробляти.
Токсичні відходи можуть забруднювати повітря, грунти, підземні води. Тому при поводженні з небезпечними відходами необхідно приймати більш жорсткі природоохоронні заходи.
Можливість багаторазового використання відходів. Більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати вдруге.
Зростаюче забруднення довкілля призводить до виникнення нових хвороб та ускладнення старих. Підвищення рівня захворювань населення, таких як алергія, захворювання верхніх дихальних шляхів, зростає кількість дітей з уродженими хворобами, а також високим рівнем злоякісних новоутворень, пов’язаних з впливом хімічних канцерогенів.
І потім, ми повинні розуміти, що збираючи папір, який виготовляють з деревини, ми зберігаємо ліси від знищення.
Щодня у світі виробляється близько 650 тисяч тонн паперу, а викидається майже 500 тисяч тонн. Щоб виготовити 60 кг. паперу, треба зрубати одне доросле дерево, але ж нове виросте лише за 25-30 років.
З однієї тони паперу можна виготувати 25000 зошитів. А збережене нами одне дерево виробляє стільки кисню, що його достатньо для дихання трьох осіб протягом двох діб.
Тепер, ми гадаємо, всім зрозуміла значення роздільного збору сміття?
Уважно придивіться до баків для відходів.
В той, де написано «папір», треба викидати: газети, журнали, зошити, офісний папір, картон — без поліетиленової плівки на поверхні; картонні упаковки та коробки, рекламні проспекти та листівки. Не можна викидати в макулатуру: папір із самоклейною поверхнею, фотографії, використані шпалери, одноразовий паперовий посуд (має поліетиленову плівку), все, що зроблено з переробленого паперу (серветки, паперові рушники). Одноразовий паперовий посуд не завжди належить до паперового сміття. Насправді більшість фірм виготовляє такий посуд з додаванням плівки.
В той, де написано «пластик»:
пляшки з-під води, напоїв, молочних продуктів, газованої води та соусів з маркуванням 1 (PET);
баночки з-під молочних продуктів (сметани, йогуртів, сирків) з маркуванням 2 і 6 (HDPE/PEHD і PS);
поліетиленові пакети, тара (кефір, сметана), вакуумна упаковка;
пляшки з-під мийних засобів, шампунів і гелів з маркуванням 1 і 2;
пластикові контейнери з маркуванням 6 (PS);
пластикові кришки від харчових пляшок збирає благодійний фонд «ОВЕС».
Не можна викидати в пластик: одноразові контейнери з магазинів і посуд; пінопластові підставки;
обгортки цукерок;
непрозорі ПЕТ-пляшки;
пляшки з-під олії;
пінопласт і пінополістирол (м’які пластикові контейнери і підкладки для упаковки продуктів);
зубні щітки і трубочки для пиття; пакети з-під заморожених продуктів; пластикову упаковку з-під шоколаду, макаронів і круп;
поліетиленові та целофанові пакети.
Коли викидаєте пластик, скручуйте його, щоб він займав менше місця.
Небезпечне сміття: батарейки; акумулятори; ртутьвмісні лампи; градусники. Ці види відходів здавайте тільки до спеціальних пунктів прийому. У період їх зберігання в будинку використовуйте коробки або контейнери. Будьте обережні, щоб не пошкодити ртутьвмісні лампи та термометри.
Органічні відходи треба викидати у спеціальні смітники, також до них можна викидати харчові відходи.
Робіть це разом з нами. Давайте берегти екологію не тільки України, а й всієї планети.
Категория: Новости сайта | Просмотров: 51 | Добавил: school45nik | Рейтинг: 0.0/0