Главная » 2016 » Январь » 21 » В школі №45 гості із Швейцарії
В школі №45 гості із Швейцарії

Чи якісна освіта у нас в Україні? Чи є чому повчитися нам у інших країн?

Ми розуміємо, що якою досконалою не була б наша освіта, завжди цікаво познайомитися з інноваціями в освітній галузі в інших країнах. Тому і стала цікавою і корисною зустріч з гостями з далекої Швейцарії в МЗШ № 45, яка відбулася 1 жовтня 2015 року. Гості приїхали не з порожніми руками, вони подарували нашій школі 30 комп’ютерів, сподіваючись на те, що вони допоможуть розвитку учнів української школи.

Гостей ми зустріли хлібом з сіллю, зробили невеличку екскурсію школою, познайомили їх з нашими учнями. І від душі подякували за такі подарунки.

А потім було цікаве для обох сторін спілкування. Перекладач, а це був учень швейцарської школи, вільно володів українською та російською мовами, що значно полегшало наше спілкування, розповів, що він сам навчається в найбільшій у Швейцарії школі – 7000 учнів, біля 700 вчителів.

А ми розповіли про структуру освіти в Україні. Наші діти мають можливість навчання в дошкільному навчальному закладі, а потім – в загальноосвітній школі. За бажанням, після 9 класу, можна навчатися в училищах, ліцеях та коледжах. А вже після 11 класів кожний бажаючий може отримати вищу освіту.

Зі свого боку, гості з Швейцарії розповіли про структуру освіти в своїй країні.   Існує стара легенда про те, що коли Бог поділив природні багатства на планеті, йому не вистачило їх тільки для однієї Швейцарії. І щоби відновити справедливість, він подарував цій країні гори з білосніжними вершинами, які нагадували небесні замки, водоспади, ріки та озера та родючі рівнини. Так, Швейцарія стала схожою на рай. В Швейцарії розмовляють на німецькому, французькому та італійському язиках.

Система освіти Швейцарії відповідає її політичному устрою. Існує 26 самостійних систем освіти. В кожнім кантоні ( області, штаті) Швейцарії своя система освіти, але якість та доступність гарантує держава. Конституція Швейцарії проголошує загальну обов’язкову середню освіту для громадян з 6 до 16 років. Освіта доступна і безкоштовна.

• Дошкільне, початкове і перша ступень середньої освіти повністю підпорядкована регіональній владі.
  • Друга ступень середньої освіти знаходиться у веденні кантональної влади за виключенням професійної освіти, яку регулює федеральна влада.

Система освіти в Швейцарії цікавий процес. Вона універсальна, має в собі кращі риси англо-американської, французької та німецької школи.

Ми домовилися у режимі теле-мосту поспілкуватися зі своїми однолітками зі школи, з якої прибули до нас гості. Запрошуємо всіх лідерів на таку зустріч на засідання Євроклубу «Діалог».

Категория: Новости сайта | Просмотров: 171 | Добавил: school45nik | Рейтинг: 0.0/0