Главная » 2017 » Апрель » 26 » Захід, присвячений річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції
Захід, присвячений річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції

Захід, присвячений річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції, проведений в Миколаївській ЗОШ № 45

З сумом і болем кожного року українське суспільство згадує чергову річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Друге покоління дітей, народжених після катастрофи, зазвичай, має дуже поверхневі знання про цю трагічну сторінку нашої історії.

Для належного інформування з цієї актуальної теми та для усвідомлення школярами жахливих наслідків екологічної катастрофи нашої землі, покликані спеціальні заходи. Як правило, вчителі свідомо не оминають цю трагічну подію, навіть для посилення ефекту від викладеного уроку чи класної години з безпеки життєдіяльності, запрошують відповідних гостей. Так сталося й у нашій Миколаївській загальноосвітній школі №45.

Вчитель географії Щербак Світлана Іванівна разом із бібліотекарем дитячої бібліотеки №3 Уліною Надією Володимирівною підготували Урок пам’яті «Під саркофагом забуття» для учнів 8-х класів. Для створення ефекту присутності для глядачів була підготовлена презентація з відеосюжетами про квітневі події далекого 1986 року. Вірші у виконанні учнів про чорнобильську біду додали заходу ліризму і зворушливості. Посилання на сучасні документальні фільми (як то «Розщеплені на атоми» студії «1+1», наприклад) та художні твори («Марія з полином у кінці століття» Володимира Яворівського та «Чорнобильська Мадонна» Івана Драча) спонукали дітей до особистого ретельного дослідження цього питання. Проведений захід виявився своєчасним з двох причин: у першу чергу, ми згадали що вже минув 31 рік, як наша рідна земля отримала болючу незагойну рану, по-друге – учні 8-х класів найближчим часом за курсом шкільної програми з географії розглянуть тему «Види електростанцій», яка передбачає вивчення принципу роботи атомних електростанцій нашої країни. Подібні бінарні заходи спрямовані на закріплення (або підготовку до вивчення) матеріалу, який має бути засвоєний учнями належним чином.

Методична рада.

Категория: Новости сайта | Просмотров: 142 | Добавил: school45nik | Рейтинг: 0.0/0